odzież damska hurt

Odzież damska hurt a sprzedaż detaliczna

Odzież damska hurt i detal

Branża odzieżowa w Polsce jest sektorem szybko się rozwijającym. Generuje każdego roku miliardy euro. Duża część rynku opiera się na sprzedaży internetowej. Oprócz sklepów detalicznych coraz częściej znaleźć można także firmy działające w trybie odzież damska hurt. Czym oba te sklepy różnią się do siebie? Czy każdy może robić w nich zakupy?

Wyjaśnienie pojęć

Dla przykładu sklep detaliczny oferujący sukienki xxl, skierowany będzie do klienta indywidualnego. To znaczy, że każda osoba w odpowiednim wieku może takie zakupy zrobić. Co ważne, nie ma znaczenia ilość zamawianej odzieży. Natomiast hurtownia z sukienkami nastawiona będzie przede wszystkim na sprzedaż w dużych ilościach. Zwykle podejmuje współpracę tylko z innymi przedsiębiorcami. Handel następuje w oparciu o model B2B, czyli business-to-business. Nie  musi to jednak oznaczać, że prywatna osoba nie zrobi zakupów w tym sklepie. Coraz częściej taka hurtownia sukienek posiada także ofertę dla indywidualnego klienta. Oczywiście ceny będą się wówczas różniły, niekiedy istnieją obostrzenia co do ilości zamawianych sztuk lub minimalnej kwoty zakupu.
Hurtownie posiadają zwykle bardzo dobre zaopatrzenie. Jest to sposób na pozyskiwanie nowych klientów. Często też można w nich znaleźć sukienki damskie xxl czy inne części garderoby, które będą modne w następnym sezonie. Jest to prawdziwa gratka dla miłośniczek mody, ale także sklepów, które chcą, aby produkty u nich dostępne nie zalegały na półkach.

Zamawianie towaru

Zarówno w sklepie detalicznym, jak i w hurtowni internetowej działającej online cały system opiera się na programach komputerowych. Proces przebiega więc sprawnie i szybko.
Dużą zaletą korzystania z hurtowni, szczególnie przez inne przedsiębiorstwa, jest system premiowy lub lojalnościowy, który te sklepy oferują. Stali klienci mogą liczyć na lepsze ceny i warunki. Dodatkowo zakupy wykonywane przez internet oszczędzają dużo czasu, który jest na wagę złota w firmie. Hurtownia sukienek wysyła towar zwykle na własny koszt na wskazany adres. Jest on dobrze zapakowany i zabezpieczony.